Допълнение: Малинов с 15, 13 и 17-то място в състезание с участието на едни от най-добрите пилоти в MXGP

Криси Иванова

Николай Малинов влезе в топ 20 на най-бързите пилоти по време на състезанието „Keiheuvel International“ по мотокрос, което се проведе в Белгия.

В надпреварата участваха много от пилотите каращи в световния шампионат в класовете MX2 и MXGP, като Tom Vialle,Jago Geerts,Liam Everts, Glen Goldenhoff, Jeffrey Herlings и др.

В клас 250 сс състезателят на AIT Racing Team завърши на 15-та позиция в първия манш. Във втория успя да се придвижи  с две места напред – 13-то място. Победител в двата манша в клас 250 сс стана Tom Vialle.

В Супер финала, където пилотите от двата класа (450 сс и 250 сс) карат заедно, българинът финишира 17-ти. Първи завърши Glen Goldenhoff, следван от Jeffrey Herlings и от Brian Bogers.

Jago Geerts финишира 7-ми. Синът на легендата в този спорт Stefan Everts – Liam завърши 9-ти, а  Tom Vialle пресече финала 12-ти.