Михаил Флоров: Преминах през много тежък уикенд, но това ме амбицира още повече, защото все още не съм показал и грам от капацитета си

„Много тежък уикенд! И в двете състезания трябваше да стартирам от последната позиция. В квалификацията заедно с отбора  решихме да изляза със сликове. Когато излязох от pitlane-а всичко беше сухо, но на задната права започна да вали. Въпреки лекия дъжд, реших да пробвам да завъртя бърза обиколка. В последният завой нямах проблеми и това ми даде увереност, че ще се справя с поставената цел и то с тези гуми. По време на сесията записах 5- то място във втория сектор и 7- мо място в 3 и 4 сектор.  За съжаление, когато започнах бързата обиколка,  на излизане от първия завой напрвих high-side. Ускпях да вдигна мотора и да стигна до до бокса. След падането, обаче се проявиха проблеми с електрониката,  втората ми предавка не работеше както трябва и трябваше да карам на трета.  За малко време, което прекарах на пистата не успях да запиша време, което да ми позволи да се квалифицирам. Въпреки всичко ми позволиха да се състезавам и то заради добрите ми време, които записеах по време на свободните тренировки.  Мога да кажа, че ако бях успял да завърша бързата си обиколка, щях да стартирам от предните редици, за това не съжалявам за това решение“, това заяви специално за Motosport.bg един от най-младите ни и талантливи пистови пилоти – Михаил Флоров.  Пилотът, който кара в изключително конкурентния испански шампионат нямаше късмет в последната надпревара. В първото състезание на MotorLand Aragon българинът завърши на 24-то място в общото класиране  и на 8-мо място в отворения 600-кубиков клас. Във второто състезание Флоров финишира съответно на 22-ра и на 7-ма позиция.

„Имам много проблеми от втория кръг насам. В Навара по време на първото ми състезание се счупи  двигателя. По време на второто новият двигател пък загуби мощност. Същото нещо се повтори и на първата надпревара през изминалия уикенд в Арагон. Във втората пък двигателят не вървеше в ниските обороти. Имаше мощност във високите , но това не успя да  компенсира изгубеното време в завоите. Но …. въпреки тези несполуки продължавам с усилените тренировки. Няма да спирам  и смятам да се подготвям така, че все едно ми предстои първото състезание. Надявам се да мога да покажа всичко на което съм способен, а не само една много малка частица от наученото до сега“, сподели още Михаил Флоров и завърши:

„За жалост шансовете ми да спечеля първото място за сезона в  OPEN 600 шампионата се изпариха. Следващото състезание ще е много важно за това дали ще мога да завърша годината в топ 3. До сега не съм показал грам от капацитета, който притежавам. Надявам се в  оставащите кръгове да нямаме повече проблеми.  Следващото състезание ще е на пистата Montmelo в Барселона на  17-18 юли“

Next Post

Гран При на Русия с нов домакин от 2023 година

Надпреварата за Гран При на Русия във Формула 1 ще има нов домакин от 2023 година, това разкри изпълнителният директор на шампионата Стефано Доменикали. Пистата „Игора Драйв“ в покрайнините на […]