август 11, 2022

Никола Мирославов с втори успех на пистата „Каталуня“

Нов успех записа и в неделния ден в четвъртия кръг на испанския пистов шампионат в клас Мото 4 Никола Мирославов. След като събота завърши на 1-то място на легендарната писта „Каталуня“, като направи невероятно състезание и взе успеха едва ли не с фотофиниш, вчера Никола успя да изпревари конкуренцията със сериозна преднина.

Никола стартира от 1-та позиция след съботния успех и поведе в състезанието, но отново допускаше да бъде изпреварван на правите и наваксваше на завоите. Битката се реши отново в последните обиколки, като младият ни пилот финишира с един мотор преднина пред останалите.

След двойния успех на „Каталуня“ Никола излезе на 3-то място в класирането в шампионата със 119 точки, като пред него са само Андрес Гарсия Гонзалес (128) и Алваро Лукас Естеве (133). До края на испанския пистов шампионат в клас Мото 4 остават надпреварите на „Моторленд Арагон“, „Навара“ и „Херес“.