Освен Чой и Велислав Марков е с шампионска титла на Балканите

Криси Иванова

Двама български пилоти – Мартин Чой (Superbike) и Велислав Марков (F 1000) спечелиха титлите в своите класове от Балканския шампионат по мотоциклетизъм на писта след стартовете на пистата „Навак“ в Сърбия.

В SBK Чой събра пълен актив от точки от стартовете в Гърция и Сърбия (75 т.) и изпревари Давид Божич от Сърбия и Теодосиус Синьорис от Гърция. Димитър Митов е 7-ми, Иван Грозев – 8-ми, Милен Георгиев – 9-ти, Християн Христов – 13-ти, а Красен Кънчев – 18-ти в крайното подреждане.

В F 1000 Велислав Марков изпревари в крайното подреждане Синиша Кочоски от Северна Македония и Александър Лукич ор Сърбия. В класирането след двата кръга Петър Бакалов е 5-ти, Йоан-Преслав Георгиев – 8-ми, Симеон Сираков – 11-ти, Иван Костадинов – 12-ти, Кристиян Станиславов – 13-ти, Митко Митков – 14-ти, а Ламбрин Батинков – 23-ти.

Добро класиране записаха нашите състезатели и в класовете SSP 600 и F 600. В Supersport 600 Пламен Петров е втори в крайното класиране, а Васил Кичуков – 3-ти. Победител в класа е Йонел Паскота от Румъния. Останалите българи – Марио Ашминов е 6-ти, а Боян Бончев – 16-ти.

Във F 600 нашите Михаил Иванов, Павел Драганов и Асен Лилов окупираха 2-то, 3-то и 4-то място, като останаха на минимална разлика от победителя Християн Бузалковски от Северна Македония. Останалите ни представители – Аспарух Йорданов е 10-ти, Николай Петров – 12-ти, Алекс Иванов – 14-ти, Иван Атанасов – 15-ти, Горан Цървишки – 21-ви, а Стоян Гунчев – 23-ти.

В SSP 300 с най-предно класиране от българите е Жулиета Апостолова – 4-та, а шампион в класа стана Патрик Паскота от Румъния. Лорен Венков е 10-ти, Геновева Кънева – 16-та, а Мартин Найденов – 18-ти.

Източник: БФМ

Next Post

На 18 септември Кюстендил ще е домакин на ретро парад и на "Второто Cafe Racer изложение"

На 18 септевнри ретро клуб “ДЕНТЕЛЕТИКА”, Община Кюстендил и Cafe Racer Club Bulgaria организират ретро парад Кюстендил! По време на събитието организаторите ще представят и “Второто Cafe Racer изложение”. Шоуто […]