май 25, 2022

Отличен старт на сезон 2021 за Алесандро Лупино и Монди – 4-ти в Гран При на Русия

Отличен старт на сезон 2021 направи италианският състезател Алесандро Лупино и неговият MRT Racing Team KTM. В първият кръг от световния шампионат по мотокрос за Голямата награда на Русия 7 – кратния шампион на Италия се размина на косъм от подиума. Дебютантът за отбора от Витербо, чийто механик е българина Мирослав Каменов – Монди завърши на 4-то място в крайното класиране в клас MXGP.

„Наистина съм доволен от състезанието. Честно казано не мислех, че ще успея да постигна такъв резултат. В последно време се чувствам изключително добре върху мотора, но докато не се видиш с конкурентите, не можеш да прецениш наистина какво е нивото ти на подготовка. В началото на сезона всички са изключително подготвени и това да се наредиш сред призьорите е наистина трудно. И в двата манша карах добре, без да рискувам излишно. Завърших на 5 и 4 място в машовете и записах 4-та позиция в крайното класиране, но смятам, че не бях достатъчно бърз, защото не успях да завъртя нито една обиколка без да допусна грешка. Разбира се, когато си се доближил толкова близо до подиума, остава съжалението, че няколко точки са те разделили от него. Но, аз съм убеден, че този сезон ще постигна тази цел и ще се кача на почетната стълбичка. Класирането ми в Русия показва, че в последните месеци аз, заедно с екипа на MRT Racing Team KTM сме свършили много добра работа“, сподели след състезанието Алесандро Лупино.