Павлов, Тошев, Масар и Цанов са новите шампиони по мотокрос на България

Криси Иванова

Николай Павлов, Венцислав Тошев, Кадир Масар и Кристиан Цанов си осигуриха шампионските титли на страната за този сезон след съботните стартове от 5-ия кръг на Републиканския ни шампионат по мотокрос на полигон “Горна Росица” край Севлиево.

При най-малките Павлов, който беше лидер в класирането преди този кръг, изпитваше проблеми през първия манш, които го пратиха на 3-то място. Във втория обаче Николай Павлов поведе още в самото начало и не остави дори и малка идея у преследвачите си, че могат да го изместят от първото място. Състезанието беше спечелено от Кристиан Андреев от “Алба Дамасцена” с 47 точки, Павлов има 45, а Георги Илиев от “Дизел Юнак” с “ГасГас” 42. В крайното класиране обаче Николай Павлов събра 232 точки, 7 повече от втория Андреев и 19 повече от Илиев.

При 85-кубиковите Венцислав Тошев затвърди силното си представяне през целия сезон и след победа в двата манша в Севлиево си осигури и титлата за тази година. Тошев нямаше сериозна конкуренция заради контузията на основния му съперник Данаил Стефанов, който записа само участие и в двата манша. Все пак състезателят на “Ябланица МХ” запази второто си място в крайното класиране пред Цветан Бузин от “М6 Ямаха рейсинг тийм” с “Ямаха”. На мотополигон “Горна Росица” втори завърши Павел Доневски от “Троян мотор спорт 01” с КТМ, а трети остана Бузин.

Шампион при Сеньорите за 2021 година е Кадир Масар, който доминира в последните 4 кръга от шампионата и записа само победи. Състезателят на “АИТ рейсинг тийм” детронира шампиона за 2020 Васил Стоянов от “Киппен МХ рейсинг тийм”, като го изпревари с 8 точки в крайното подреждане. Трети за сезона е Янко Зоков от “АИТ рейсинг тим”.

В групата на Суперсеньорите (55+) Кристиан Цанов от “Севлиево 2004” е шамшионът за този сезон с инфарктна преднина от само 2 точки пред Живко Бонев от “М6 Ямаха рейсинг тийм” и 7 пред Емил Балджийски от “Дизел Юнак”. Балджийски хвърли всички сили и си осигури победата в кръга, но тя не му стигна да оглави класирането. Любопитен факт е, че Цанов, Бонев и Балджийски бяха съотборници в легендарния тим на “Кремиковци”.