Теодор Кабакчиев ще участва в 11-то издание на „Red Bull Tennessee Knockout“

Криси Иванова

Най-добрият ни ендуро състезател Теодор Кабакчиев ще участва в 11-то издание на „Red Bull Tennessee Knockout“ , което ще се проведе този уикенд в тренировъчния център Trials в Sequatchie, Тенеси.

В състезанието ще вземат участие най-добрите от Северна Америка, които ще се изправят срещу елитните световни състезатели по хард ендуро от Европа и останалата част от света.

Надпреварата е 5-ти кръг от Световното първенство по хард ендуро на FIM и първото състезание извън Европа.

След 4 кръга начело в класирането с 37 точки е Мануел Летенбихлер с КТМ, а нашият Кабакчиев е 10-ти с 11 точки.

Състезанието предвижда двубои на директна елиминация, като победителят ще бъде определен чрез финално състезание с 15 обиколки с участието на най-добрите 15 състезатели.

Преди това професионалистите ще се пуснат в пролог в стил Straight Rhythm EnduroCross.

Източник: БФМ

СЛЕДВАЩА

MotoGP: Зарко остава на върха, Лекуона печели FP2 в променливи условия

Новият рекорд за обиколка за всички времена в MotoGP отреди на Йохан Зарко от Pramac Racing първото място в двете […]