февруари 4, 2023

Moto2: Огура печели „гражданската война“ в Idemitsu Honda Team Asia

Ай Огура е новият лидер в класирането на шампионата в  Moto2. Той спечели Гран при на Австрия в „гражданската война“ със съотборника си от Idemitsu Honda Team Asia Сомкиат Чантра. Битката на двамата наистина бе жестока.

Двамата водеха колоната в средния клас. Чантра  изглежда пренебрегна командите на отбора и атакува във финалната обиколка. Влезе отвътре на Огура в завой 9 – предпоследния на състезанието. Огура обаче го задмина веднага на завой 10, за да вземе 25 решаващи точки. С тях той оглави класирането с една точка пред Аугусто Фернандес. До края на шампионата остават обаче седем старта.

Все пак екипът на Idemitsu Honda Team Asia. те не са се надявали на двойна победа. Та се случва за първи път на отбора.

Имаше подобна драма в битката за последното място на подиума. Тази битка спечели Джейк Диксън (Zinia GASGAS Aspar), който също изпревари Педро Акоста за трето място на завой 10. Така Акоста завърши 4-и при завръщането си след лечение на счупена бедрена кост. Той беше пред вече бившия лидер в шампионата, неговият съотборник в Red Bull KTM Ajo Аугусто Фернандес.

Арон Канет (Flexbox HP40) зае шесто място. След него бе Алонсо Лопес (CAG Speed Up), а 8-и стана Марсел Шрьотер (Liqui Moly Intact GP). Първата десетка допълниха Алберт Аренас (Zinia GASGAS Aspar) и Жереми Алкоба (Liqui Moly Intact GP).