WorldSBK: Най-малката разлика на финала в Аржентина – Разгатлиоглу бие Рединг с 0.046 сек. в Суперпол

Стефан Илиев

Инфарктен финал в Аржентина сътвориха пилотите в спринтовата надпревара от 10 обиколки Tissot Superpole. На пистата Сан Хуан Виликум Топрак Разгатлиоглу (Pata Yamaha) победи Скот Рединг (Aruba.it Racing – Ducati) на финала само с 0,046 сек. Разгатлиоглу отново взе холшота на завой 1, като дръпна на заелия първа позиция Скот Рединг. Джонатан Реа (Kawasaki Racing) скочи направо на 3-о място от пети на решетката и веднага започна да се бори с Разгатлиоглу и Рединг.

В края на 3-ата обиколка Рединг загуби позиция от Разгатлиоглу, след като отвори широко последния завой. Това позволи на Реа да окаже натиск върху пилота на Ducati, докато турската звезда успя да увеличи аванса си. Рединг успя за няколко обиколки да догони Разгатлиоглу, като му дишаше във врата. Рединг искаше да атакува в завои 6 и 7, но Разгатлиоглу реагира, да задържи крехката преднина от само с 0,046 сек. на финала. Разгатлиоглу взе 13-ата си победа през 2021 г., а Yamaha взе 350-ото си място на подиума. Рединг пък докопа 20-ия си подиум през сезона, а Реа стана 3-и. Тримата ще стартира състезание 2 от първия ред. Резултатите от надпреварата означават, че състезанието за титлата може да бъде решено само в приключващия сезона кръг в Индонезия.

На първото състедзание Аксел Басиани (Motocorsa Racing) падна на старта, но сега успя да се пребори за 4-о място. Това е най-добрият му резултат на суха писта. Той го постигна, след като изпревари Алекс Лоус (Kawasaki Racing) в 3-ата обиколка. Лоус се срина още повече назад в класирането, като стана 9-и. Михаел ван дер Марк (BMW Motorrad) и Андреа Локатели (Pata Yamaha) отново се бореха с нидерландеца, за да му отнемат 5-ото място. Локатели стана 6-и, на една секунда от Ван дер Марк. Тримата са втора редица

След като спечели Warm-Up сесията тази сутрин, Гарет Герлоф (GRT Yamaha) стана 7-и. След него бе Майкъл Рубен Риналди (Aruba.it Racing – Ducati), а Лоус бе 9-и. Така тримата са на 3-а редица.

Next Post

WSBK: Рединг печели тройната битка в Сан Хуан

Битката за победата във второто състезание от WorldSBK на пистата Сан Хуан Виликум в Аржентина бе между първите трима от шампионата. Победата спечели след упорита борба Скот Рединг (Aruba.it Racing-Ducati). […]