WorldSBK: Победа на Рединг на мократа Каталуня, Ducati 1-2-3

Стефан Илиев

Дъжд преди състезанието осигури перфектно намокрена писта Каталуня за първото състезание от уикенд на WorldSBK в Барселона. То бе спечелено от Скот Рединг (Aruba.it Racing-Ducati). Аксел Басани (Motocorsa Racing) постигна първия си подиум в WorldSBK, а битката за шампионата се обостри.

В началото на състезанието Джонатан Реа (Kawasaki Racing) се озова на 10-о място в началото, но се пребори по пътя си към лидерството след Топрак Разгатлиоглу (Pata Yamaha). Турчинът беше принуден да се оттегли като лидер на състезанието в 15 -та обиколка с технически проблем. Така след финала Реа вече има шест точки предимство пред Разгатлиоглу в класирането на шампионата.

Докато Реа караше отпред, Аксел Басиани се бореше по пътя си към челото. Той се дуелираше с Разгатлиоглу през първата половина на надпреварата, преди двойката да стопят аванса на Реа. В крайна сметка те изпревариха шесткратния шампион, преди Басани да поведе, а Разгатлиоглу спря с повреда. С напредването на състезанието, двамата фабрични състезатели на Ducati, Майкъл Рубен Риналди и Скот Рединг (Aruba.it Racing-Ducati), вдигнаха темпото.

В заключителните етапи Рединг изпревари съотборника си Риналди и дръпна със секунда, преди да направи изпреварващ ход над независимия пилот на Ducati – Басани. Така той пое лидерството в надпреварата, пред Басани и Риналди, които осигуриха първото класиране 1-2-3 на Ducati от първото състезание на Ассен през 2012, където италианският новак Давиде Джулиано стъпи за първи път на подиума – втори. Същото стори сега Басани.

Михаел ван дер Марк (BMW Motorrad) стана 5-и, въпреки натиска, на който подложи Реа – 4-и.  нидерландецът дори се надяваше на подиум за BMW. Той беше на две секунди от бившия съотборник Алекс Лоус (Kawasaki Racing), който сстана 6-и.

Имаше силно представяне за Team HRC с Леон Хаслам. Пилотът на Honda завърши на седмо място, а Алваро Баутиста на девето. В този сандвич на Honda попадна Том Сайкс (BMW Motorrad). Британският ездач стана 8-и, но пропадна в класирането още от началото на състезанието. Чаз Дейвис (Team GoEleven) завърши в топ 10, само с 0,008 сек. пред Кохта Нозане (GRT Yamaha). Той бе най-бързият пилот на Yamaha.

Next Post

Moto2: Раул Фернандес с блестяща първа позиция

Раул Фернандес напомни отново, че е звезда. В Мизано той спечели първа позиция в Moto2 една седмица след блестящата победа в Арагон и по-малко от две седмици след операция в […]