WorldSBK: Разгатлиоглу печели и състезанието Superpole

Стефан Илиев

Втора победа спечели Топрак Разгатлиуглу на пистата Маникур в WorldSBK. Пилотът на Pata Yamaha триумфира в състезанието Tissot Superpole  в битка с най-сериозния се конкурент за титлата Джонатан Реа (Kawasaki Racing).

Реа и Разгатлиоглу бяха в непрекъснат екшън на дистанцията от 10  обиколки. Турчинът поведе на втората обиколка, на фибата Аделаиди. Реа започна натиск и на шикана Имола в последната обиколка отново излезе начело. Веднага след това обаче, за 15-ия завой Разгатлиоглу си върна първото място и спечели състезанието.

Трети стана Алекс Лоус (Kawasaki Racing), който спечели първия си подиум след Доингтън парк. Така си осигури старт от първа редица.  Лоус води битка с италианския новак Андреа Локатели (Pata Yamaha), който стана 4-и. Пети бе Скот Рединг (Aruba.it Racing – Ducati), който имаше тежък ден вчера. Сега ще стартира от втора редица до бъдещия си съотборник през 2022 г. Михаел ван дер Марк (BMW Motorrad) – 6-и.

На трета редица са класиралия се 7-и Алваро Баутиста (Team HRC), заедно с Чаз Дейвис (GoEleven) – 8- и r съотборника си от Honda Леон Хаслам.

СЛЕДВАЩА

120 състезатели си оспорваха призовите места в републиканския шампионат по мотокрос

120 състезатели от над 24 клуба си оспорваха призовите места в 3-ия кръг на републиканския ни шампионат по  мотокрос „Kippen […]