WorldSBK: Разгатлиоглу прави дубъл на Херес

Стефан Илиев

Топрак Разгатлиоглу (Pata Yamaha) спечели и второто състезание на пистата Херес – Анхел Нието. Така турчинът затвърди лидерството си в шампионата. Програмата на испанската класика бе променена заради трагично загиналия вчера пилот Дийн Берта Винялес. Затова и двете състезания бяха в един ден, а Разгатлиоглу направи дубъл.

Също като в първото състезание, Разгатлиоглу водеше сериозен двубой. Само че сега негов опонент беше Скот Рединг (Aruba.it Racing – Ducati).  Турчинът повтори старта си от първото състезание. Той поведе на завой 1 на Джонатан Реа (Kawasaki Racing). Докато Реа успя да го изпревари на завой 6 в първата обиколка, сега Разгатлиоглу се задържа начело и увеличи преднината си пред Майкъл Рубен Риналди (Aruba.it Racing-Ducati), който направи страхотен старт. Италианецът успя да премине покрай Реа. Докато Разгатлиоглу успя да запази аванса си и за кратко да удължи преднината си, но Риналди и Скот Рединг (Aruba.it Racing – Ducati) се приближаваха. В 6-тата обиколка Риналди отвори широко завой 6, което почти позволи на Рединг да пробие. Но Риналди се задържа на второ място до завой 13, когато Рединг направи атака и излезе втори.

Докато Рединг оказваше натиск, Разгатлиоглу се задържа начело до 17-тата обиколка. Рединг го изпревари, но само обиколка по-късно Топрак атакува в завой 13, за да поведе в предпоследната. Рединг запази натиска върху Разгатлиоглу през последните два тура, но турската звезда продължи да натиска за втората си победа за деня на Херес и 10-ата за сезона. Рединг пък взе 30-ия си подиум в WorldSBK.

С Разгатлиоглу, Рединг и Риналди отпред, Реа се оказа, че губи позиции и се налага да защитава от Андреа Локатели (Pata Yamaha), Алваро Баутиста (HRC) и Аксел Басани (Motocorsa Racing), за да защити четвъртото място. В 7 -та обиколка Локатели изпревари Реа в последния завой, за да се премести на четвърто място.

Само обиколка по-късно Баутиста изпревари Реа в завой 6. Италианският новак Басани се опита да го последва, но осъществи контакт с Реа. Двамата продължиха състезанието, без да губят време или позиции. Докато Баутиста успя да дръпне напред. Басани продължи да натиска Реа, докато гледаше да го изпревари, но не можа. Така Реа стана 5-и, след като изпревари Риналди. Баутиста успя да измести Локатели за трето място и взе втория си подиум в три състезания и четвъртия пореден финал в топ пет. За първи път успя да постигне това, откакто се присъедини към Honda.

Локатели финишира на четвърто място – много позната позиция за италианския новак. С победата на Топрак и петото място на Реа, лидерството в шампионата вече е 19 точки в полза на Разгатлиоглу.

Шести стана Басани, който измести Риналди от тази позиция и завърши пред заводския мотоциклет на Ducati. Михаел ван дер Марк (BMW Motorrad) финишира 8-и, като на секунда след Риналди.  Лорис Баз (GoEleven) влезе пак в топ 10,  като бе пред Гарет Герлоф (GRT Yamaha).

Next Post

Мартин Чой стана шампион на България по мотоциклетизъм за рекорден път

По възможно най-успешния начин завърши състезателния уикенд за Мартин Чой (ЕКО БМВ МС 77 Рейсинг тим). На пистата в Плевен Чой стана шампион за рекорден 28-и път в кариерата си, […]