WSBK: Рединг печели тройната битка в Сан Хуан

Стефан Илиев

Битката за победата във второто състезание от WorldSBK на пистата Сан Хуан Виликум в Аржентина бе между първите трима от шампионата. Победата спечели след упорита борба Скот Рединг (Aruba.it Racing-Ducati). Това бе първият му успех от Каталуня насам. Той издържа на предизвикателството от Джонатан Реа (Kawasaki Racing) и Топрак Разгатлиоглу (Pata Yamaha).  С второто си място Реа взе четири точки от преднината на Разгатлиоглу в шампионата.

Джонатан Реа стартира добре от трето място в решетката, докато Топрак Разгатлиоглу водеше. Двамата се бореха в първите три обиколки, като Реа поведе в състезанието за кратко, преди да бъде изтласкан до 3-о място на четвъртата обиколка.

Рединг се изкачи на второ място с изпреварване на Реа, преди да стори същото и с Разгатлиоглу в завой 8 на 5-ата обиколка. Аксел Басани (Motocorsa Racing) продължи със силното си каране и се бореше с челната тройка в шампионата за подиума. Реа успя да премине на второ място и се опита да си върне лидерството, но турската звезда успя да устои на това предизвикателство. Разгатлиоглу и Рединг отново кръстосаха шпаги.

В 10-ата обиколка на завой 7 Рединг успя да изпревари Разгатлиоглу, за да излезе начело, а като Реа атакува турчина в завой 8, но Разгатлиоглу запази второто място. Това позволи на Рединг да дръпне с аванс напред. Битката между Разгатлиоглу, Реа и Басани продължи. Двамата пилоти от северна Ирландия и Турция 3-4 обиколки няколко пъти си разменяха позициите. На 16-ата обиколка Реа направи решаващото изпреварване, за да да се откъсне напред. Така Рединг спечели първата си победа от състезание 1 в Каталуня, втори стана Реа, а трети – Разгатлиоглу.

Басани отпадна от водещото трио в заключителните етапи. Все пак италианският новак записа четвърто място след поредното отлично състезание. Той издържа на натиска в края на Майкъл Рубен Риналди (Aruba.it Racing-Ducati), като финишира само на половин секунда пред него.  Михаел ван дер Марк (BMW Motorrad) се класира във водещата група с 5-о място, преди да бъде изпреварен от Риналди, като в крайна сметка стана 6-и. Състезателите на Yamaha – Андреа Локатели (Pata Yamaha) и Гарет Герлоф (GRT Yamaha) завършиха съответно на седмо и осмо място. Герлоф бе само на 3 десети от италианеца. Въпреки че пропусна седмото място, точките на Герлоф, съчетани със тези на съотборника му Кохта Нозане, завършил на 14-то място, бяха достатъчни за GRT Yamaha да спечели титлата за най-добър независим отбор през 2021 г.Чаз Дейвис (GoEleven) и Алваро Баутиста (HRC) се бориха за 9-о място в заключителните етапи, като само осем десети ги разделиха на финала Баутиста, който е победител в Сан Хуан за Ducati, направи първото си участие на машините на Honda в Аржентина, се бори от 15-то място, след като пропусна топ 9 на състезанието Tissot Superpole.

Next Post

MXGP: Херлингс побеждава в Гран при на Испания

Лидерът в шампионата Джефри Херлингс от Red Bull KTM Factory Racing  спечели Гран при на Испания и добави ценни точки към преследването си на титлата в MXGP. Състезанието бе едно […]